Obec Kobeřice u Brna

Menu

Harmonogram svozu odpadů 2024

odpady 2024

Passporty

Vyhledávání

Newsletter

Znak Obec Kobeřice u Brna

Ráz krajiny je určován především souvislým pásem Ždánického lesa s členitými údolími, v nichž se nachází soustava 3 rybníků a 4 vodních nádrží. Lesy jsou smíšené s převahou listnatých dřevin. Doplňují je roztroušené hájky, převážně z náletových dřevin.

VOP 8417 1024x683

V lesích lze nalézt bohatý sortiment hub, mezi nimiž se vyskytuje i vzácný druh hřiba, hřib moravský. Je zde také zastoupena početná zvířena. Poměrně nenarušená krajina, vzdálená od významnějších průmyslových center, poskytuje zdravé ovzduší a vysoce kvalitní pitnou vodu. Jižní svahy jsou využívány k pěstování vinné révy a všech druhů ovoce.  Vyšší poloha, směrovaná především od jihu až k západu, skýtá dostatek slunečních dnů, se sušším podnebím. Zimy bývají tužší s větším množstvím sněhu. Krajina je prostá nebezpečí povodní i katastrofálních přívalových vod, které by ztěžovaly podmínky bydlení.

Bližší informace o Ždánickém lese můžete najít na tomto odkazu.

VOP 8390 1024x683

 

Turistika

Obec leží v krajině, která je téměř nedotčená, charakterizovaná zdravými lesními porosty a hlavně v blízkosti legendární obchodní cesty Těšanky, která je opředena řadou pověstí. Proto také patří do chráněné krajinné oblasti Ždánický les, která láká k turistice a poznávání.

VOP 8246 1024x683

V Kobeřicích jsou to především hluboká údolí v okolí rybníků v lese a pak rozsáhlý výhled do okolí, zejména k Brnu, na Mohylu míru a Slavkov u Brna a také k Židlochovicím a k Pálavě.

VOP 8553 1024x683

 

Zajímavé odkazy (turistika)

Naučná stezka Ždánický les

Cykloturistika

Newsletter

Vyhledávání

Harmonogram svozu odpadů 2024

odpady 2024

Passporty

Užitečné odkazy

Portál veřejné správy

Portál veřejné správy

Jihomoravský kraj

Czech Point

Vhodné uveřejnění

Rodinné pasy

Senior pasy

Hasiči

15

14

13

Poukaz energetické náročnosti

IDS JMK

IDOS

Ochrana obyvatel

08

07

Copyright 2024 Obec Kobeřice u Brna | Prohlášení o přístupnosti | Prohlášení o používání cookies | Web by GOLDEN ORANGE s.r.o.

No Internet Connection