Obec Kobeřice u Brna

Menu

Harmonogram svozu odpadů 2024

odpady 2024

Passporty

Vyhledávání

Newsletter

Znak Obec Kobeřice u Brna

Obec Kobeřice leží asi 8 km jižně od Slavkova u Brna a 29 km jihovýchodně od Brna v kopcovité krajině západního okraje Ždánického lesa, který byl prohlášen za Přírodní park. Samotná obec se rozkládá na jižním svahu členitého údolí Milešovického potoka, které se otevírá na severozápad směrem k Brnu. Výškové rozmezí je 260 a 340 m n.m. Součástí obce je i osada u Bílého vlka po pravé straně silnice směrem na Kyjov a Hodonín, kde je také nejvyšší bod – Vlčí hora s výškou 380 m n.m.

mapa Koberice u Brna

Nivy Milešovického potoka, vtékajícího do Litavy, se nacházejí ve výšce 220 – 230 m n.m. Díky vyšší poloze skýtají procházky kolem obce krásný výhled směrem k Brnu a Slavkovu u Brna. Ten obsáhne pohled na památník Bitvy u Slavkova, Mohylu míru, kouřící chladírenské věže Dukovanské elektrárny na obzoru i Pálavské vrchy i samotný Slavkov u Brna a jeho okolí, jakož i jižní svahy počínající Drahanské vysočiny s vysílačem Kojál a na počátek Dyjskosvrateckého úvalu pod Brnem. Táhlým jižním hřebenem lesního masivu, který končí až ve Chřibech, prochází legendární obchodní stezka Těšanka, spojující sever Moravy s jihem, která však také odděluje Moravské Slovácko od Brněnska a Hané.

Letecky snimek Koberice u Brna 640x463

 

Rozloha

Katastr obce je poměrně veliký a představuje 1676 ha, z toho 901 tvoří les a 23 ha rybníky a vodní plochy, které jsou kaskádovitě uspořádány v lesním údolí.

Turisticka mapa Koberice u Brna

Newsletter

Vyhledávání

Harmonogram svozu odpadů 2024

odpady 2024

Passporty

Užitečné odkazy

Portál veřejné správy

Portál veřejné správy

Jihomoravský kraj

Czech Point

Vhodné uveřejnění

Rodinné pasy

Senior pasy

Hasiči

15

14

13

Poukaz energetické náročnosti

IDS JMK

IDOS

Ochrana obyvatel

08

07

Copyright 2024 Obec Kobeřice u Brna | Prohlášení o přístupnosti | Prohlášení o používání cookies | Web by GOLDEN ORANGE s.r.o.

No Internet Connection